United Chemi-Con E36D451HPN222TE92M
E36D451HPN222TE92M
Part No.:
E36D451HPN222TE92M
Datasheet:
ShinYuaE36D451HPN222TE92M.pdf
Description:
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW
Series:
U36D
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
2200 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
LeadSpacing:
1.252 (31.80mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
3.625 (92.08mm)