United Chemi-Con E36D451HPN332MDD0M
E36D451HPN332MDD0M
Part No.:
E36D451HPN332MDD0M
Datasheet:
ShinYuaE36D451HPN332MDD0M.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
77.1mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
9.23 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
12.922 A @ 3 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
1.125 (28.58mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
5.125 (130.18mm)