United Chemi-Con E36D451LPN561TAA5M
E36D451LPN561TAA5M
Part No.:
E36D451LPN561TAA5M
Datasheet:
ShinYuaE36D451LPN561TAA5M.pdf
Description:
CAP ALUM 560UF 450V SCREW
Capacitance:
560 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
0.500 (12.70mm)
Size/Dimension:
1.375 Dia (34.93mm)
Height-Seated(Max):
4.125 (104.78mm)