United Chemi-Con E36D600CHN114TEM9M
E36D600CHN114TEM9M
Part No.:
E36D600CHN114TEM9M
Datasheet:
ShinYuaE36D600CHN114TEM9M.pdf
Description:
CAP ALUM 110000UF 60V SCREW
Series:
U36D
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
110000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)