United Chemi-Con E36D750LPN173UDA5M
E36D750LPN173UDA5M
Part No.:
E36D750LPN173UDA5M
Datasheet:
ShinYuaE36D750LPN173UDA5M.pdf
Description:
CAP ALUM 17000UF 75V SCREW
Capacitance:
17000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
75 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.126 (28.60mm)
Size/Dimension:
2.500 Dia (63.50mm)
Height-Seated(Max):
4.125 (104.78mm)