Panasonic Electronic Components ECH-U1C393JX5
ECH-U1C393JX5
Part No.:
ECH-U1C393JX5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaECH-U1C393JX5.pdf
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 16VDC 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
11V
VoltageRating-DC:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.067 (1.70mm)