Panasonic Electronic Components ECH-U1H223JB5
ECH-U1H223JB5
Part No.:
ECH-U1H223JB5
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Film Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaECH-U1H223JB5.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECH-U(B)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
30V
VoltageRating-DC:
50V
DielectricMaterial:
Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.063 (1.60mm)