Panasonic Electronic Components ECH-U1H273GB5
ECH-U1H273GB5
Part No.:
ECH-U1H273GB5
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaECH-U1H273GB5.pdf
Description:
CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±2%
VoltageRating-AC:
30V
VoltageRating-DC:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.063 (1.60mm)