Panasonic Electronic Components ECH-U1H561JX5
ECH-U1H561JX5
Part No.:
ECH-U1H561JX5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaECH-U1H561JX5.pdf
Description:
CAP FILM 560PF 5% 50VDC 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
30V
VoltageRating-DC:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.043 (1.10mm)