Panasonic Electronic Components ECH-U1H563GX9
ECH-U1H563GX9
Part No.:
ECH-U1H563GX9
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
ShinYuaECH-U1H563GX9.pdf
Description:
CAP FILM 0.056UF 2% 50VDC 1913
  • Related Categories
Package/Case:
1913 (4833 Metric)
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±2%
VoltageRating-AC:
30V
VoltageRating-DC:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.189 L x 0.130 W (4.80mm x 3.30mm)
Height-Seated(Max):
0.067 (1.70mm)