Panasonic Electronic Components ECQ-E2333KB
ECQ-E2333KB
Part No.:
ECQ-E2333KB
Datasheet:
ShinYuaECQ-E2333KB.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Series:
ECQ-E(B)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.311 L x 0.169 W (7.90mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.323 (8.20mm)
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)