Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF106MA
ECQ-UAAF106MA
Part No.:
ECQ-UAAF106MA
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF106MA.pdf
Description:
CAP FILM 10.0UF 20% 275VAC RADIA
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.614 L x 1.102 W (41.00mm x 28.00mm)
Height-Seated(Max):
1.654 (42.00mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)