Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF123M
ECQ-UAAF123M
Part No.:
ECQ-UAAF123M
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF123M.pdf
Description:
CAP FILM 0.012UF 20% 275VAC RADI
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.602 L x 0.197 W (15.30mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)