Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF124K
ECQ-UAAF124K
Part No.:
ECQ-UAAF124K
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF124K.pdf
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 275VAC RADIA
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)