Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF154M
ECQ-UAAF154M
Part No.:
ECQ-UAAF154M
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF154M.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 20% 275VAC RAD
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.236 W (17.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.532 (13.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)