Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF224T1
ECQ-UAAF224T1
Part No.:
ECQ-UAAF224T1
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF224T1.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 275VAC RAD
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.295 W (17.50mm x 7.50mm)
Height-Seated(Max):
0.571 (14.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)