Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF274M
ECQ-UAAF274M
Part No.:
ECQ-UAAF274M
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF274M.pdf
Description:
CAP FILM 0.27UF 20% 275VAC RADIA
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.354 W (17.50mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)