Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF394K
ECQ-UAAF394K
Part No.:
ECQ-UAAF394K
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF394K.pdf
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 275VAC RADIA
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)