Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF473K
ECQ-UAAF473K
Part No.:
ECQ-UAAF473K
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF473K.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 275VAC RADI
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.602 L x 0.236 W (15.30mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.531 (13.50mm)
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)