Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF474S1
ECQ-UAAF474S1
Part No.:
ECQ-UAAF474S1
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF474S1.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 275VAC RAD
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)