Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF683M
ECQ-UAAF683M
Part No.:
ECQ-UAAF683M
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF683M.pdf
Description:
CAP FILM 0.068UF 20% 275VAC RADI
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.197 W (17.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)