Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF684M
ECQ-UAAF684M
Part No.:
ECQ-UAAF684M
Datasheet:
ShinYuaECQ-UAAF684M.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 275VAC RAD
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)