ECS Inc. ECS-200-20-23B-TR
ECS-200-20-23B-TR
Part No.:
ECS-200-20-23B-TR
Datasheet:
ShinYuaECS-200-20-23B-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Series:
ECX-64
Frequency:
20 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30 Ohms
OperatingTemperature:
-10°C ~ 70°C
Size/Dimension:
0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)