ECS Inc. ECS-2520MV-250-CL-TR
ECS-2520MV-250-CL-TR
Part No.:
ECS-2520MV-250-CL-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-2520MV-250-CL-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECS-2520MV MultiVolt™
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage-Supply:
1.6V ~ 3.6V
FrequencyStability:
±25ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-10°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
7mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)