ECS Inc. ECS-2520SMV-100-FP-TR
ECS-2520SMV-100-FP-TR
Part No.:
ECS-2520SMV-100-FP-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-2520SMV-100-FP-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 10MHZ HCMOS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECS-2520SMV MultiVolt™
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage-Supply:
1.62V ~ 3.63V
FrequencyStability:
±10ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
10mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)