ECS Inc. ECS-270-20-33-TR
ECS-270-20-33-TR
Part No.:
ECS-270-20-33-TR
Datasheet:
ShinYuaECS-270-20-33-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
Series:
ECX-32
Frequency:
27 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±50ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
40 Ohms
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)