ECS Inc. ECS-320-20-30B-DU
ECS-320-20-30B-DU
Part No.:
ECS-320-20-30B-DU
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaECS-320-20-30B-DU.pdf
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 20PF SMD
Series:
ECX-53B-DU
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
FrequencyStability:
±100ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
20pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
30 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)