ECS Inc. ECS-3225SMV-250-FP-TR
ECS-3225SMV-250-FP-TR
Part No.:
ECS-3225SMV-250-FP-TR
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYuaECS-3225SMV-250-FP-TR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Series:
ECS-3225SMV MultiVolt™
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage-Supply:
1.62V ~ 3.63V
FrequencyStability:
±10ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
10mA
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)