ECS Inc. ECS-500-CDX-2240
ECS-500-CDX-2240
Part No.:
ECS-500-CDX-2240
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-500-CDX-2240.pdf
Description:
CRYSTAL 50.0000MHZ 19PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Series:
ECS-CDX
Type:
MHz Crystal
Frequency:
50 MHz
FrequencyStability:
±15ppm
FrequencyTolerance:
±7ppm
LoadCapacitance:
19pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
15 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)