ECS Inc. ECS-50-18-18-TR
ECS-50-18-18-TR
Part No.:
ECS-50-18-18-TR
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaECS-50-18-18-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CSM-12
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
5 MHz
FrequencyStability:
±100ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
150 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.465 L x 0.217 W (11.80mm x 5.50mm)