Panasonic Electronic Components ECW-F2184JAQ
ECW-F2184JAQ
Part No.:
ECW-F2184JAQ
Datasheet:
ShinYuaECW-F2184JAQ.pdf
Description:
CAP FILM 0.18UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.232 W (13.00mm x 5.90mm)
Height-Seated(Max):
0.654 (16.60mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)