Panasonic Electronic Components ECW-F2565HAQ
ECW-F2565HAQ
Part No.:
ECW-F2565HAQ
Datasheet:
ShinYuaECW-F2565HAQ.pdf
Description:
CAP FILM 5.6UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±3%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.937 L x 0.638 W (23.80mm x 16.20mm)
Height-Seated(Max):
1.197 (30.40mm)
LeadSpacing:
0.787 (20.00mm)