Panasonic Electronic Components ECW-F2685JAB
ECW-F2685JAB
Part No.:
ECW-F2685JAB
Datasheet:
ShinYuaECW-F2685JAB.pdf
Description:
CAP FILM 6.8UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.937 L x 0.701 W (23.80mm x 17.80mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)