Panasonic Electronic Components ECW-F2W124JAQ
ECW-F2W124JAQ
Part No.:
ECW-F2W124JAQ
Datasheet:
ShinYuaECW-F2W124JAQ.pdf
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.213 W (13.00mm x 5.40mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)