Panasonic Electronic Components ECW-FA2J224J
ECW-FA2J224J
Part No.:
ECW-FA2J224J
Datasheet:
ShinYuaECW-FA2J224J.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Series:
ECW-F(A)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
141V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.717 L x 0.280 W (18.20mm x 7.10mm)
Height-Seated(Max):
0.484 (12.30mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)