Panasonic Electronic Components ECW-FD2J224JQ
ECW-FD2J224JQ
Part No.:
ECW-FD2J224JQ
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2J224JQ.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
141V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.496 L x 0.319 W (12.60mm x 8.10mm)
Height-Seated(Max):
0.646 (16.40mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)