Panasonic Electronic Components ECW-FD2J274J
ECW-FD2J274J
Part No.:
ECW-FD2J274J
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2J274J.pdf
Description:
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
141V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.701 L x 0.236 W (17.80mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)