Panasonic Electronic Components ECW-FD2W104KB
ECW-FD2W104KB
Part No.:
ECW-FD2W104KB
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W104KB.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.496 L x 0.177 W (12.60mm x 4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.547 (13.90mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)