Panasonic Electronic Components ECW-FD2W154KB
ECW-FD2W154KB
Part No.:
ECW-FD2W154KB
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W154KB.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 450VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.496 L x 0.181 W (12.60mm x 4.60mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)