Image ECW-FD2W105J ECW-FD2W474J4 ECW-FD2W104KQ ECW-FD2W225K4 ECW-FD2J474K
Part Number ECW-FD2W105J ECW-FD2W474J4 ECW-FD2W104KQ ECW-FD2W225K4 ECW-FD2J474K
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ECW-F(D) ECW-F(D) ECW-F(D) ECW-F(D) ECW-F(D)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC 84V 84V 84V 84V 84V
VoltageRating-DC 450V 450V 450V 450V 450V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C -40°C ~ 110°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm) 0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm) 0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm) 0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm) 0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm)
Height-Seated(Max) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm)