Panasonic Electronic Components ECW-FD2W474K4
ECW-FD2W474K4
Part No.:
ECW-FD2W474K4
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W474K4.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)