Panasonic Electronic Components ECW-FD2W474P1
ECW-FD2W474P1
Part No.:
ECW-FD2W474P1
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W474P1.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.228 W (17.50mm x 5.80mm)
Height-Seated(Max):
0.638 (16.20mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)