Panasonic Electronic Components ECW-FD2W564J4
ECW-FD2W564J4
Part No.:
ECW-FD2W564J4
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W564J4.pdf
Description:
CAP FILM 0.56UF 5% 450VDC RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.244 W (17.50mm x 6.20mm)
Height-Seated(Max):
0.370 (9.40mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)