Panasonic Electronic Components ECW-FD2W564K
ECW-FD2W564K
Part No.:
ECW-FD2W564K
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W564K.pdf
Description:
CAP FILM 0.56UF 10% 450VDC RAD
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.244 W (17.50mm x 6.20mm)
Height-Seated(Max):
0.370 (9.40mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)