Panasonic Electronic Components ECW-FD2W684J
ECW-FD2W684J
Part No.:
ECW-FD2W684J
Datasheet:
ShinYuaECW-FD2W684J.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 450VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.264 W (17.50mm x 6.70mm)
Height-Seated(Max):
0.390 (9.90mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)