Panasonic Electronic Components ECW-FE2W104K
ECW-FE2W104K
Part No.:
ECW-FE2W104K
Datasheet:
ShinYuaECW-FE2W104K.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 450VDC RADIAL
Series:
ECWFE
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)