Panasonic Electronic Components ECW-FE2W224J
ECW-FE2W224J
Part No.:
ECW-FE2W224J
Datasheet:
ShinYuaECW-FE2W224J.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)