Panasonic Electronic Components ECW-FE2W334P5
ECW-FE2W334P5
Part No.:
ECW-FE2W334P5
Datasheet:
ShinYuaECW-FE2W334P5.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
84V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.197 W (17.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)