Panasonic Electronic Components ECW-H12104JV
ECW-H12104JV
Part No.:
ECW-H12104JV
Datasheet:
ShinYuaECW-H12104JV.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD
Series:
ECW-H(V)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
354V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.102 L x 0.610 W (28.00mm x 15.50mm)
Height-Seated(Max):
1.004 (25.50mm)
LeadSpacing:
0.984 (25.00mm)