Panasonic Electronic Components ECW-H16122JV
ECW-H16122JV
Part No.:
ECW-H16122JV
Datasheet:
ShinYuaECW-H16122JV.pdf
Description:
CAP FILM 1200PF 5% 1.6KVDC RAD
Series:
ECW-H(V)
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
424V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)